Ιανουάριος 2023

Η ΚΟΠΗ ΤΗΣ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΤΙΚΗΣ ΠΙΤΑΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑς

Αμέσως μετά τις διακοπές των Χριστουγέννων ο Σύλλογος Γονέων πρόσφερε στο σχολείο μας τις καθιερωμένες βασιλόπιτες! Η χαρά όλων ήταν μεγάλη! Οι τυχεροί ήταν ο Κωστής και η Λένια!Και του χρόνου με υγεία!

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΥ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ ΚΥΡΙΑΣ ΠΑΡΑΜΥΘΙΩΤΟΥ ΜΑΡΚΕΛΛΑΣ

Λίγες μέρες πριν τις διακοπές των Χριστουγέννων επισκέφτηκε το σχολείο μας η Κα Παραμυθιώτου. Κατέχοντας το διττό ρόλο της νηπιαγωγού με μακροχρόνια δράση , αλλά και της γιαγιάς μαθητή μας, μας έδειξε φωτογραφίες εορταστικών εκδηλώσεων των σχολείων που υπηρετούσε τα προηγούμενα χρόνια, παρατηρήσαμε τις διαφορές και τις ομοιότητες. Η χαρά των Χριστουγέννων παραμένει η ίδια, όσα χρόνια και αν περάσουν!