Ιούνιος 2023

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

Σε συνέχεια του προγράμματος μετάβασης πραγματοποιήθηκε επίσκεψη στα 2 τμήματα της 1ης Δημοτικού του 4ου Πειραματικού Δημοτικού Σχολείου Ερμούπολης. Τα παιδιά αλληλεπίδρασαν, ζωγράφισαν από κοινού και έπαιξαν παιχνίδι με τα γράμματα της ΑΒ.

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΤΟΥ 4ου ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ “ΜΑΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ”

Στα πλαίσια του προγράμματος μετάβασης που πραγματοποιείται τις τελευταίες ημέρες στο σχολείο μας, την Πέμπτη 1/6/2023 επισκεφτήκαμε τη βιβλιοθήκη του 4ου Πειραματικού Δημοτικού Σχολείου. Εκεί μας περίμεναν παιδιά της 6ης τάξης και με μεγάλη αγάπη διάβασαν στα παιδιά του νηπιαγωγείου ένα βιβλίο για τη φιλία. Έπειτα, τα 2 τμήματα του νηπιαγωγείου μας διάβασαν στα παιδιά της 6ης βιβλία που τα ίδια τα παιδιά είχαν δημιουργήσει και εικονογραφήσει στα πλαίσια προγραμμάτων φιλαναγνωσίας.